in ,

Stephen Hawking „Time travel“ párty

Pozvánky poslal až po párty.

Zdroj: BBC
Zdroj: BBC

Stephen William Hawking bol anglický fyzik, kozmológ a matematik, jeden z popredných svetových teoretických fyzikov. Bohužiaľ trpel vzácnou chorobu ALS (amyotrofická laterálna skleróza), ktorá ho doživotne pripútala na vozík. Zomrel 14. marca 2018 vo veku 76 rokov v Cambridgi. Hoci prvé prognózy po odhalení ALS predpovedali dvoj až trojročné prežitie. Popri jeho chorobe sa však nevzdával a stále robil pokroky vo svojom obore.

Cestovanie v čase je teoretická koncepcia, kedy sa cestovateľ pohybuje do minulosti či do budúcnosti, väčšinou za pomoci nejakého stroja času. Síce Stephen Hawking nevymyslel stroj času, ale dostal geniálny nápad, ako zistiť či to v budúcnosti bude možné a tak zorganizoval Time travel party.

Nebola to obyčajná party, akú takmer každý z nás pozná. 28. júna 2009 usporiadal Hawking večierok pre cestovateľov v čase. Na druhý deň rozposlal pozvánky. „Kópie prežijú v tej či onej podobe po mnoho tisíc rokov,“ uviedol neskôr Hawking v dokumente „Into the Universe so Stephenom Hawkingom“. „Možno jedného dňa niekto, kto žije v budúcnosti, nájde spôsob a pomocou stroja času cez červie diery sa vráti na moju párty, čo by dokazovalo, že cestovanie v čase bude jedného dňa možné.“ uviedol.

Na Hawkingovej párty sa však nikto nezúčastnil. Čiže je tu možnosť, že nikdy takýto stroj času nikto nevymyslí. No je tu možnosť, že cestovanie časom bude možné medzi inými realitami a tým pádom, možno niekto túto party navštívil, ale nie v našej realite. Zatiaľ treba čakať či sa vôbec k niečomu takému naša veda priblíži.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

13 činností, ktoré robia ženy a muži odlišne

10 faktov o mačkách