in ,

VŔŔVŔŔ

Policajt brutálne zbil muža v Starej Turej

Mrazivé video, ktoré obehlo sociálne siete, kedy policajt brutálne zbil muža v Starej Turej. Policajt a jeho agresívne správanie viedli k násilnému činu, ktorý by sa za žiadnych okolností nemal stať. Na videu vidno, ako policajt nemá situáciu pod kontrolou a muža bije, napriek tomu, že nekladie žiaden odpor.

Najprv vidno, ako po ňom hádže veci, neskôr mu pritlačil nohu do oblasti brucha. Policajt muža zdvihol a krikom ho vyzýval k tomu, aby sa postavil a išiel preč. Neskôr na videu vidno, ako policajt mláti hrubou silou muža do oblasti rebier, niekoľko krát za sebou. Muž odišiel a policajt ho ešte prenasledoval, no ďalej video končí.

Zdroj: Instagram

Ďalej na fotografii vidno poranenia muža. Upozornenie, že táto fotka nie je vhodná pre slabé povahy.

Zdroj: Instagram

„Citlivo vnímam zverejnené zábery, aj oprávnenosť vyjadrení verejnosti na sociálnych sieťach. Zároveň je potrebné povedať, že incident má širšie súvislosti. Veci nikdy nie sú len čierno-biele. Pracovníci OD Tesco sa viac krát sťažovali a žiadali o vyriešenie situácie, keďže v okolí sa zdržiavajú bezdomovci, robia veľký neporiadok a ľudia sa sťažujú a vyjadrujú obavy. Policajné hliadky v týchto miestach preto vykonávajú častejšie kontrolu. Incidentu predchádzalo nahlásenie krádeže alkoholu bezdomovcom,“ objasnil Kovařík. Zároveň dodal, že zásahom policajta sa bude zaoberať aj inšpekcia.

„Podľa informácií, ktoré mám, sa zásah policajta skutočne javí ako neprimeraný. Pri riešení vzniknutej situácie osoba, ktorá sa dopúšťala protiprávneho konania opakovane odmietla uposlúchnuť výzvu na opustenie priestoru, bola agresívna, vyhrážala sa policajtovi zabitím jeho rodiny. Toto všetko bude predmetom vyšetrovania Úradu inšpekčnej služby MV SR. Odsudzujem neadekvátny prístup akéhokoľvek policajta, súčasne je dôležité pozrieť sa na vec zo všetkých strán, vyhodnotiť okolnosti a potom vyvodiť aj zodpovednosť,“ dodal Kovařík. 
Informovali topky.sk.

Je otázne, ako sa situácia vyvinie, ale nemala by sa obísť bez pokarhania policajta. Policajt by sa mal v takejto situácií ovládať a využiť svoje znalosti k tomu, aby to vyriešil aj bez násilia.

Zdroj:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

12 zaujímavých faktov o snoch, ktoré pozná len málokto

8 každodenných návykov, ktoré môžu poškodiť naše zdravie