in ,

JEEJJEEJ OMGOMG

13 činností, ktoré robia ženy a muži odlišne

zdroj: pexels

Muži a ženy vedia byť dosť odlišní. Dá sa to spoznať na základných činnostiach, či maličkostiach. Tu je pár z nich.

1. Zívanie

Muži si najčastejšie pri zívaní zakrývajú ústa päsťou, zatiaľ čo ženy používajú otvorenú dlaň. Je to možno preto, že sa to považuje za niečo ,, ženskejšie“- elegantnejšie.

zdroj: pexels

2. Vyzliekanie sa

Muži a ženy používajú na vyzliekanie sa, rôzne spôsoby. Najčastejšie mužské vyzliekanie je, že si dajú ruky za ramená a pomocou goliera ťahajú vrch trička smerom nahor od chrbtice. Zatiaľ čo ženy si s prekríženými rukami chytia lem trička a otočia ho naopak. Muži by mohli používať aj ženskú metódu. Ale ženy používajú iba tú svoju metódu. Nieje to preto, že sme naučení sa inak vyzliekať. Je to hlavne preto, že väčšina dámskych odevov je priliehavá na telo. Preto by mužská metóda jednoducho nefungovala

3. Rozdielne ukazovanie rúk

Keď nastane výzva ukázať svoje ruky, muži ukážu dlane a ženy zas ukážu zadnú časť rúk. 

zdroj: pexels

4. Hádzanie lopty

Muži hádžu loptu zvyčajne zhora spoza hlavy, zatiaľ čo ženy hádžu smerom zdola hore s rukami pred sebou. ŽENY. PREČO? Nikto netuší!

5. Sedenie

Ženy si veľmi často -až vždy prekrížia nohy alebo obmotajú nohy okolo seba. Ale muži sa zvyčajne roztiahnu a dajú kolená ďaleko od seba. Je to čiastočne hlavne preto, že muži majú odlišný odev od žien a vlastne naopak. Predsa, by nebol dobrý nápad sedieť v mužskej polohe, keď má slečna na sebe krátke šaty či sukňu. Naopak muži a  inštinkt hneď použiť ich polohu na sedenie má svoje korene v evolúcií. Je to typická póza ALFA SAMCA, ktorá predstavuje mužnosť. Tak čo alfa samci, polichotila som? 

zdroj: pexels

6. Sluch

Ženy majú silnejší sluch ako muži a to hlavne na vnímanie vysokých frekvencií. Ženský mozog je nastavený tak, aby počul detský plač, zatiaľ čo väčšina mužov spí akoby sa nič nedialo. Ak, žena počuje mňaučanie mačiatka odniekadiaľ, muž to pravdepodobne bude počuť menej. Ale muži vedia skôr určiť smer, odkiaľ prichádza zvuk, ako ženy. Takže jej povie, kde sa mačiatko skrýva.

7. Rozlišovanie medzi pravou a ľavou

Muži si nikdy nemýlia pravú a ľavú stranu. Je to vďaka tomu, že ich aktívnejšia časť mozgu je buď pravá alebo ľavá. Nikdy nie oboje! Ale keď sa opýtate žien, ktorá je ich pravá ruka nedostanete okamžitú odozvu. Často popremýšľajú s ktorou rukou píšu alebo si pomôžu podľa prsteňa. Alebo iné pomôcky. Toto je dôvod, prečo sa muži po celom svete sťažujú, že žena nedokáže povedať zľava či sprava.

8. Zrak

Muži vidia lepšie ďaleko do diaľky a dopredu. Niesu to oči ako ďalekohľad, nazýva sa to tunelové videnie -vízia lovca vystopovať korisť. To je presne dôvod, prečo muži obviňujú ženy, že im skryjú alebo premiestnia nejaké ich veci, (kľúče od auta, oblečenie, ponožky, peňaženku či niečo v chladničke) ale veci sú tam, kde majú byť. Muž si ich nemôže všimnúť, ak nie sú v jeho priamom zornom poli. Ženy majú lepšie periférne videnie. Tvrdí sa, vraj je to preto, aby videla lepšie okolo seba -teda hlavne okolo detí. Aby zistila, či nehrozí nejaké nebezpečenstvo pre nich. Tieto rozdiely môžu mať vážne následky. Poisťovne tvrdia, že ženy majú menšiu pravdepodobnosť podieľať sa pri nehodách, kedy ich auto je narazené z boku. Naopak, majú väčšiu pravdepodobnosť poškriabať svoje auto pri pokuse paralelne zaparkovať, pretože ženy majú skôr vyvinutý zmysel pre priestor.

9. Rozdielne nosenie županov 

Ženy zvyknú zatiahnuť šnúrku župana pevno okolo pásu, zatiaľ čo muži si ho zaväzujú v bokoch. Je to vraj preto, pretože ženy chcú zdôrazniť svoju postavu a krivky, hlavne vtedy keď majú na sebe voľné oblečenie, ako je napríklad župan. Zatiaľ čo mužov to vôbec nezaujíma a netrápi. Ale vraví sa, že je to aj preto, pretože pre oboch je to tak pohodlnejšie. A čo si myslíš ty ? 

zdroj: pexels

10. Riešenie úloh inak

Muži sa všeobecne vedia sústrediť na jednu vec v danom okamihu. S veľkou pravdepodobnosťou, ak sa pokúsite na muža rozprávať kým sa holí, existuje šanca že sa poreže. Naopak mnoho ľudí verí ženám, že sa dokážu vysporiadať s viac vecami naraz. Dôvod spočíva hlavne v rôznych spôsoboch fungovania mužských a ženských mozgových funkcií a vplyv starodávnych, spoločensky určených rolí. Pred tisíckami rokov, ak sa človek  na lov nesústredil, jeho rodina mohla zomrieť na hlad. Alebo ak sa žena sústredila len na zber ovocia, jej deti mohli byť v nebezpečenstve.

11. Jedenie

Muži, ak majú jedlo v rukách, poväčšine sa zohnú k jedlu a tak si odhryznú. Zatiaľ čo ženy si zdvihnú jedlo priamo k ústam.

zdroj: pexels

12. Riešenie problémov

Keď má žena problém, bude sa o ňom rozprávať so svojim najlepším kamarátom/kamarátkou, mamou, manželom, kľudne aj s osobou, ktorá sedí v autobuse vedľa nej. Zapíše si to do denníka, pošle správu niekomu, kto všetko prezradí,  nechá stories na sociálnych sieťach alebo aj kľudne pošle poštového holuba. Čím viac rieši a rozpráva o probléme, tým je to pre ňu jednoduchšie. Problém, ktorý je zdieľaný s ostatnými nieje taký ťažký na zvládnutie. Keď má muž problém, je oveľa pravdepodobnejšie, že si ľahne pred televíziu či počítač a bude mlčať. So stresom sa vyrovnáva tak, že sa rozptýli od svojich problémov. A keď sa cíti pokojnejšie, začne hľadať riešenie. Hlavne toho, čo nie je v poriadku a robí to sám. To, že za ním prídete s radami a návrhmi, ho len viac rozčúli.

zdroj: pexels

13. Pamäť 

Ženská pamäť je niečo ako izba s množstvom políc, kde je všetko na svojom mieste. Ženy si presne pamätajú a uchovajú informácie o všetkých a všetkom možnom. Napríklad , kto miluje aký film, jedlo. Kto má kedy narodeniny. Čo jej mama prikázala a podobne. Muži si na druhej strane pamätajú iba veci, ktoré považujú za najdôležitejšie. Práve to ich často vedie k obviňovaniu žien, že im do hlavy tlačia nepodstatné informácie. 

Pamätajte, že sa nemusíte príliš trápiť s týmito rozdielmi. Práve naopak, mali by ste byť radi, že existujú. Ako sa vraví, protiklady sa priťahujú a práve to tvorí mágiu s názvom LÁSKA.

Zdroj:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Stephen Hawking „Time travel“ párty