in ,

OMGOMG

10 faktov o fungovaní mozgu, ktoré dokazujú, že sme schopní všetkého

Dokáže mozog cítiť bolesť?

zdroj: pixabay

Náš mozog je úžasný. Môže nám pomôcť dosiahnuť akýkoľvek vrchol, splniť naše najcennejšie sny a dosiahnuť aj ten najkomplikovanejší cieľ. Ak však chceme všetko, mali by sme najprv pochopiť princípy na ktorých funguje náš mozog.

1. Pre náš mozog nie je žiadny rozdiel medzi realitou a predstavivosťou

Mozog reaguje na každú myšlienku a nedokáže rozoznať skutočnosť z našej fantázie. Toto je dôvod prečo ľudia, ktorí sa pozerajú na svet ,,cez ružové okuliare“ sa cítia šťastnejšie a to preto, pretože ich telo prijíma placebo ako skutočný farmaceutický produkt.

2. Psychická práca nedokáže unaviť mozog

Pocit únavy mozgu vzniká vďaka našim emóciám. Zloženie krvi, ktorá preteká našim mozgom počas svojej aktívnej práce zostáva nezmenené. Avšak napríklad krv z žíl človeka pracujúceho celý deň, sa výrazne mení.

Ležanie na stole
zdroj: pexels

3. Najčastejšie mozog funguje automaticky

Viac ako 50% dnešných myšlienok tvoria myšlienky zo včerajška. Preto je to také ťažké pre pesimistov, aby zmenili svoje vnímanie sveta. Potrebujú doslova ,,vyčistiť“ mozog a prinútiť ho, aby reagoval na pozitívne veci častejšie.

4. Vidíme to, o čom premýšľame

Akékoľvek myšlienky sa premenia na životné skúsenosti. Napríklad, ak snívate o výlete v Paríži, uvidíte všade všetko čo Vám pripomína toto mesto. Ak chcete zmeniť svet okolo seba, zmeňte svoje myšlienky.

5. Náš mozog potrebuje tréning, presne ako naše svaly.

Medzi mozgom a svalmi nieje rozdiel -tiež potrebuje tréning. Učenie, cvičenie na čerstvom vzduchu, zdravá strava, zdravý spánok, cestovanie na nové miesta, nové aktivity, robenie poznámok, a dokonca aj hranie Tetris sú užitočné pre náš mozog.

Ružové činky
zdroj: pexels

6. Náš mozog nikdy neodpočíva

Aj keď spíme náš mozog naďalej tvrdo pracuje. Navyše jeho aktivita počas spánku je vyššia ako cez deň.

7. Vypnutie z času na čas je životne dôležité

Aby sme sa neutopili v tisíckach negatívnych myšlienok musíme sa z času na čas ,,uzavrieť“ aby si náš imunitný systém oddýchol. Nezabúdajte na aktívny odpočinok. Pre náš mozog je to najužitočnejší druh odpočinku.

8. Je dobré zabudnúť, pretože týmto si zachovávame flexibilitu nášho nervového systému

Aby sme ,,zachránili“ nové spomienky, náš mozog sa musí zbaviť tých starých, bolo by super, ak by sme boli schopní sa rozhodnúť čo si pamätať a naopak na čo zabudnúť. Aby sme to dosiahli, musíme častejšie využívať tie informácie, ktoré si chceme zapamätať.

Röntgen mozgu
zdroj: pexels

9. Náš mozog je necitlivý na bolesť

Náš mozog reaguje na bolesť, ale sám ju necíti kvôli nedostatku potrebných receptorov. Ale táto skutočnosť sa nevzťahuje na veľa krvných ciev, tkanív a nervov, ktoré obklopujú mozog.

10. Náš mozog môžeme zmeniť

Akákoľvek aktivita núti náš mozog generovať nové neurálne spojenia. Ak, si myslíme, že nie sme schopní dosiahnuť povýšenie, táto myšlienka sa časom len upevní v našom vedomí. Ale ak použijete frázu ,,uspejem“ samotný mozog vám dá príležitosť realizovať svoj deň.

Máme schopnosť dosiahnuť všetko. Hlavná vec je veriť.

Zdroj:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

10 faktov o mačkách

10 efektívnych trikov na dodržanie nového tréningového plánu